Ponožky jsou položkou, kterou většina z nás bude mít při kempování a pěší turistice na prvním místě. Ve skutečnosti byste jich s sebou měli mít více. Pokud naberou události špatný směr a vaše malé dobrodružství se změní v boj o život, musíte vědět, jak z každé jednotlivé věci, kterou máte, vytěžit maximum. Ponožka je úžasně všestranný a účinný nástroj, který vás může udržet naživu, abyste se mohli dostat na vhodné místo nebo čekat na záchranu. Představíme si 7 použití, která promění vaši ponožku v neocenitelný nástroj pro přežití.

Vodní filtr

Ponožka může pomoci oddělit vodu od hrubých nečistot. Pokud máte zdroj bahnité vody, můžete si jím naplnit ponožku a vyždímat. To, co vyjde, bude mnohem lepší než bahno, které se dostalo dovnitř. Funguje to obzvláště dobře, pokud s sebou máte opravdový vodní filtr. Použijte nejprve ponožku k ochraně vodního filtru a přejdete od bláta k čisté sklenici vody. I když ponožka dokáže dostat z vody nějaké větší kusy, nemůže vás ochránit před bakteriemi a jakýmikoli mikroorganismy, které se v ní skrývají. Ale v situaci života nebo smrti může ponožková voda vypadat docela chutně. Pokud však napijete trochu ošklivě infikované vody, vaše ponožka vám život nezachrání.

Palčáky

Pokud vás někdy zastihne chladná a krutá zima, budete si muset pokožku neustále zakrývat. Pokud nemáte palčáky, pár ponožek navíc je nahradí. I když nemáte silné ponožky, může stačit pár bavlněných ponožek, které udrží studený vzduch dál od vaší pokožky. Musíte si však dávat pozor na vlhkost, zvláště u bavlny. Mokré ponožky velmi rychle vysají teplo z vašich rukou. Rukavice jsou samozřejmě vhodnější variantou, ale i tahle možnost je lepší než holé ruce.

Obvaz na rány

Pokud se zraníte, když jste v divočině, budete muset ránu obvázat. Čím déle zůstane rána nezakrytá, tím horší to bude. Nejen, že byste mohli vykrvácet, ale také byste mohli k sobě a vašemu táboru přitahovat zvířata. Pokud můžete ponožku omotat kolem rány, jako je ta na zápěstí, můžete ji jednoduše zavázat. Po několika hodinách můžete vyměnit obvaz a vyprat ponožku, podle toho, jak moc krvácíte. Pokud je rána na stehně nebo pokud je příliš velká, můžete ponožku rozříznout nebo roztrhnout, abyste ji lépe zakryli. Dvě ponožky mohou zakrýt téměř každou ránu. Jednu rozřízněte, aby měla velkou plochu, a druhou rozřízněte, aby vytvořila umělé lano a můžete jít.

Ponožky místo bot?

Lehké a odolné ponožkové boty od české značky Skinners směle zastopí barefoot obuv. Nikde netlačí, dokonale se přizpůsobí vašemu chodidlu a vy máte pocit, jako byste chodili naboso, přitom chrání nohu a jsou velmi pohodlné. Zapojíte tak i ty nejmenší svaly na chodidlech, posílíte klenbu chodidla a zlepšíte si držení těla. Ponožkoboty jsou také vhodné pro děti, které je využijí při všech svých aktivitách, děti si je zamilují. Neomezují chodidlo, ale zároveň ho chrání před chladem, nečistotami a dalšími nebezpečími. Vyzkoušejte sami a uvidíte.

Ponožkoboty Skinners Granite Grey Ponožkoboty Skinners Speckled Black Ponožkoboty Skinners Olive Green

Ponožkoboty Skinners Granite Grey

Ponožkoboty Skinners Speckled Black

Ponožkoboty Skinners Olive Green

Zobrazit produkt » Zobrazit produkt » Zobrazit produkt »

Podpalovač

Někdy může být těžké rozdělat oheň. Když dojde na to, že ho k přežití potřebujete, vzdáte se téměř všeho, abyste ho rozdělali. Suchá ponožka může být přesně to, co potřebujete, abyste proměnili jiskru ve velký oheň. Pokud máte času nazbyt, můžete odtrhnout jednotlivá vlákna z ponožky a udělat z nich chuchvalec. Tím zajistíte, že kolem látky bude dostatek vzduchu, aby se zajistilo, že jediná jiskra může zapálit vlákna ponožky. Pak přidejte pár sušených listů a malých větviček a jste na cestě k plápolajícímu ohni. Rozhodně se vyplatí sebou nosit křesadlo, díky kterému oheň jednoduše zapálíte.

Easy Camp Flint Striker

Easy Camp Flint Striker

Zobrazit produkt »

Označení cesty

Pokud nemáte mapu nebo kompas, může být velmi těžké vědět, kam míříte a kde jste byli. Ponožka je skvělým značením, díky kterému poznáte, kde jste již byli, abyste mohli jít novým směrem. Jednoduše odstřihněte malé proužky z ponožky a uvažte je na větvích ve výši očí. Můžete to udělat buď jako cestu, která vás dovede zpět do vašeho tábora nebo ke zdroji vody, nebo to můžete udělat, abyste se ujistili, že nechodíte pořád dokola.

Zbraň

Ano, ponožka může být skvělá zbraň. Tuto zbraň můžete použít k lovu potravy nebo k ochraně před nebezpečím divočiny. Vezměte si ponožku a naplňte ji kameny. Vybírejte malé kameny, které se vejdou do špiček ponožky. Jakmile budete mít ponožku plnou, můžete ji zavázat, aby kameny zůstaly pohromadě. S trochou pohybu paže máte zbraň, která má docela slušnou ránu.

Ponožka je ve skutečnosti úžasně všestranný a užitečný kus vybavení pro přežití. Když máte to správné know-how, můžete ze své smradlavé ponožky udělat zbraň, vodní filtr nebo ochranu před zvířaty a živly. V situacích života nebo smrti jsou ponožky nejlepším nástrojem pro přežití.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení