Už se vám někdy stalo, že jste uklouzli na mokrém listí nebo kamenech a přistáli na zádech? Možná jste si už mnohokrát přáli mít extra podporu při přenášení těžkého batohu do strmého kopce. Pokud ano, je na čase zvážit turistické hole. Pokud si myslíte, že jsou jen pro staré lidi, mýlíte se. Jsou oblíbené mezi turisty a baťůžkáři všech věkových kategorií. Důvod? Nošení holí je jako mít další sadu nohou. Pomáhají rozložit váhu, uvolňují tlak z nohou a kloubů a dokonce vám mohou dobře procvičit paže. Představíme si pět scénářů turistiky, kde se hole hodí, bez ohledu na váš věk nebo úroveň pěší turistiky.

Stoupání

Ať už jste dosáhli mírného stoupání, strmého stoupání nebo náročných schodů, můžete použít turistické hole, abyste se povzbudili. Na zvláště strmých místech dejte obě hole před sebe současně, zaberte a pak se zvedněte. Při stoupání zkraťte hůlky.

Sestup

Pěší túra z kopce je často zrádnější než stoupání. Působení gravitace nejenže zatěžuje vaše nohy a kolena, ale také vám dává méně času na výběr bezpečného postavení. I s těmi nejlepšími botami vás chůze po kluzkém povrchu nebo přes suť může přimět ke ztrátě rovnováhy. V jedné studii o pěší turistice s batohem byly pády druhým faktorem přispívajícím ke zraněním, která utrpěli účastníci studie. S turistickými holemi můžete minimalizovat toto riziko. Než sestoupíte, umístěte hole před sebe nebo je použijte při chůzi po kamenité cestě. Nezabrání vám, abyste zakopli, ale mohou vám zabránit, abyste skončili obličejem k zemi. Při sestupu si hůlky prodlužte.

Překračování potoků

Přecházení potoků může být obtížné, zvláště když nevěříte vratké kládě, po které byste měli přejít. Tehdy přicházejí na řadu turistické hůlky. Pokud se bojíte o svou rovnováhu, prodlužte své hůlky tak, aby se mohly dotýkat dna potoka, a tím vám poskytnou extra stabilitu při chůzi. Přijdou také vhod při přecházení přes volné nebo nestabilní skály.

Přecházení přes sníh

Pokud na túře očekáváte sníh, určitě si přibalte široké talířky na hole. Zabrání tomu, aby se vaše hůlky prořezávaly sněhem, což vám umožní používat hůlky k udržení rovnováhy při přecházení prašanového povrchu.

Příjemnější cestování

Turistické hole je dobré nosit s sebou bez ohledu na obtížnost túry. Dokonce i relativně ploché cesty mohou způsobit problémy, zvláště pokud je tam uvolněný kámen. Navíc, pokud nosíte batoh, hole vám pomohou rozložit váhu. Náklad už nemusí nést jen nohy. Takže až příště uvidíte někoho s turistickými holemi, budete vědět, že to není známka slabosti.

Robens Coniston T7 Náhradní hroty Vango Walking Pole Baskets (x2) Odlehčená Alu treková hůl Vango Camino

Robens Coniston T7

Náhradní hroty Vango Walking Pole Baskets (x2)

Odlehčená Alu treková hůl Vango Camino

Zobrazit produkt Zobrazit produkt Zobrazit produkt
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení