Je mnoho důležitých vědomostí, které se děti ve škole nenaučí a patří sem i přežití v divočině. Jde o znalosti, které jsou velmi důležité a dokonce ani mnoho dospělých by v divočině neobstálo právě proto, že je to nikdo nenaučil. Kempování v přírodě je tou nejlepší příležitostí, jak děti tyto znalosti naučit. Nepovažujte děti za pouhé účastníky a diváky, přimějte je, aby vám se vším pomáhaly a diskutujte s nimi o všem. Probírejte s nimi, jaké je prostředí, kam jedete, a jaké vybavení potřebujete pro maximální pohodlí. Učte je rostliny a zvířata, druhy jedovatých dub a další. Naučte je také, jaké věci by neměly chybět v sadě pro přežití.

Udělejte z toho hru

Využijte každou příležitost a promluvte si o scénářích přežití na vašem příštím kempování. Diskutujte o tom, jaké jsou nejlepší kroky pro vaše dítě, pokud by se někdy oddělilo od skupiny. Dítě by například mělo vědět, že by mělo zůstat na místě, zviditelnit se a připravit se na nocleh, pokud se začne stmívat. Můžete z toho udělat hru a vyzkoušet si to v kontrolovaném prostředí. Vyberte si noc s pěkným počasím, postavte si přístřešek poblíž tábora a můžete s dítětem strávit noc v improvizovaném přístřešku, aby vidělo, jaké to je. Tato zkušenost bude neocenitelná, pokud se vaše dítě někdy ocitne v podobné situaci.

7 priorit

Důležité je znát sedm priorit pro přežití v prostředí divočiny. O každé z nich byste měli s dítětem diskutovat, abyste mu pomohli připravit se téměř na vše, co mu příroda postaví do cesty. Jde o tyto priority:

 

Pozitivní duševní postoj: Panika může vést ke špatným rozhodnutím. I když není snadné naučit děti držet svůj strach na uzdě, měly by vědět, že strach je přirozenou reakcí na nouzovou situaci. Umožněte jim relaxovat a činit chytré úsudky tím, že jim poskytnete znalosti o tom, jak mohou sami se sebou zacházet. To obvykle znamená zůstat na místě a pomoci potenciálním záchranářům při pátrání.

První pomoc: Měly by vědět, jak se vyhnout běžným zdravotním problémům a jak je léčit, jako jsou puchýře, bodnutí hmyzem, podchlazení a dehydratace, stejně jako větší problémy, jako jsou zlomeniny kostí a hadí kousnutí.

Úkryt: Další důležitou dovedností pro přežití je schopnost chránit se před živly – ať už je to zima, déšť, vítr nebo horko. Diskutujte s dětmi o možnostech přístřešku během vašeho příštího venkovního dobrodružství: Kde byste si ho postavili a jaké materiály byste mohli použít, abyste se ochránili před živly?

Oheň: Oheň může být použit nejen k zahřátí, vaření jídla a vaření vody, ale může být také použit jako signalizační zařízení a dokonce i ke zvýšení morálky. Ukažte svým dětem, jak, kde a kdy bezpečně rozdělat oheň.

Signalizace: Když se ztratíte v lese, přirozeným sklonem je křičet o pomoc, ale to obecně není účinné a spotřebovává to drahocennou energii. Místo toho by děti měly vždy nosit píšťalku – tři písknutí znamenají, že potřebujete pomoc. Dále je vhodné malé zrcátko nebo reflexní předmět, který může být signálem pro letadlo nebo helikoptéru. Za správných podmínek může být účinným způsobem, jak upoutat pozornost.

Voda: Obecným pravidlem je, že můžete přežít tři týdny bez jídla, ale pouze tři dny bez vody. Naučte je najít zdroj čisté vody a experimentujte se stavbou destilačního zařízení, které bude čerpat vlhkost ze země.

Jídlo: Obecně není moudré jíst rostliny nebo zvířata, která najdete ve volné přírodě, pokud si nejste jisti, že je to bezpečné.

Ponožkoboty SKINNERS KIDS 2.0 STONE Regatta spacák Peppa Pig Mamiee Hra - Šetříme planetu Třídíme odpady

Ponožkoboty SKINNERS KIDS 2.0 STONE

Regatta spacák Peppa Pig

Mamiee Hra - Šetříme planetu Třídíme odpady

Zobrazit produkt Zobrazit produkt Zobrazit produkt
Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení