Mnoho lidí je natolik dobrodružných, že když se jim narodí dítě, nemohou se dočkat až s ním vyrazí do přírody, pod stan a na dlouhé tůry. Je to mnohdy ale nezodpovědnost, protože kvůli vlastní netrpělivosti můžete snadno ohrozit život dítěte. Obzvláště jsou v ohrožení miminka. Mít malé dítě připevněné na zádech nebo na břiše a chodit po nezpevněných cestách znamená, že můžete uklouznout a nebezpečně ho zranit. Pokud chcete kempovat nebo podnikat jiná dobrodružství, berte na ně děti, které dosáhly věku minimálně 2-3 let. Seznámit malé dítě se zázraky přírody je něco, na co se mnoho nových rodičů těší. Vyhlídka na kempování s dítětem může být trochu skličující, dokonce i pro zkušené táborníky. Představíme si několik tipů, jak kempovat s dítětem a přitom se dobře bavit.

Tipy pro kempování s malými dětmi

Vyberte si správné místo: Pro svůj první výlet si vyberte místo, které není příliš daleko od domova a nabízí základní vybavení, jako je koupelna. Pokud můžete, najděte si stinný kemp, který není příliš blízko ostatním.

Přineste velký stan: Přineste si s sebou velký stan, abyste se mohli rozložit a dokonce postavit přenosnou postýlku/hrazdičku, pokud ji máte. Hlavně se snažte být flexibilní a pochopit, že vaše noci budou pravděpodobně trochu jiné než doma.

Udržujte dětskou stravu jednoduchou: Kojení je možná nejjednodušší řešení, ale pokud vaše dítě používá láhev nebo jí pevné jídlo, můžete jít kempovat. Ujistěte se, že máte přístup k čisté vodě na míchání umělé výživy, a vyzkoušejte pohodlné vymačkávací balíčky pyré nebo možná něco z toho, co si dáváte k večeři, pokud už vaše dítě jí pevné potraviny. Kempování není rozhodně dobré místo pro představování nových jídel.

Oblékněte dítě ve vrstvách: Oblékněte sebe a své dítě ve vrstvách, abyste byli připraveni přizpůsobit se měnícímu se počasí. Když přijde čas na spánek, přidejte pohodlný spací pytel nebo fleecovou vrstvu pro dostatečné zahřátí.

Mamiee dřevěná logická hra - Kuličky Spací pytel Easy Camp Kids Aquarium Regatta skládací židle Peppa Pig - Barva: Růžová

Mamiee dřevěná logická hra - Kuličky

Spací pytel Easy Camp Kids Aquarium

Regatta skládací židle Peppa Pig

Zobrazit produkt Zobrazit produkt Zobrazit produkt

Chraňte sebe a své dítě před brouky a sluncem: Repelent proti hmyzu a opalovací krém se obecně nedoporučují pro děti mladší 6 měsíců, takže hledejte jiné způsoby ochrany, jako je nošení dlouhých rukávů a kalhot, používání slunečníků k zamezení slunce a sítě proti hmyzu.

Omezte dobu jízdy: Pokud se vám myšlenka na kempování s dítětem zdá skličující, nepřidávejte k tomu dlouhou cestu autem. Pro svůj první rodinný výlet se zbavte stresu z cestování a vyberte si kemp, který je blízko domova. Pokud průběh kempování nepůjde podle plánu, můžete to ukončit, aniž byste museli investovat hodiny jízdy. Chcete-li zcela eliminovat jízdu autem, postavte si stan na dvorku, abyste si mohli vyzkoušet rodinné kempování jen pár metrů od vašeho domu.

Vyberte si kempy s vybavením: Kemp s koupelnou a dětským hřištěm v blízkosti pravděpodobně není vaší vizí skutečného výletu do divočiny, ale tyto věci mohou být velmi pohodlné, když máte malé dítě.

Klidné místo: Pokud se vaše dítě snadno budí při sebemenším hluku, není dobré vybírat hlučné kempy a místa, kde je větší koncentrace lidí.

Vyhledejte stín: Udržení malých dětí mimo přímé slunce je důležitým krokem v jejich ochraně před UV zářením, takže pokud můžete, vyberte stinné místo.

Buďte flexibilní: Každá rodina má svůj vlastní způsob, jak pracovat na spánku s dítětem, a je na vás, abyste se rozhodli, jak s tím během kempování naložíte, ale vězte toto: Kempování naruší vaši běžnou noční rutinu. Snažte se být přizpůsobiví a pochopte, že si možná budete muset dát pauzu od všech technik spánkového tréninku, které jste doma používali, abyste vy i vaše dítě zvládli přečkat noc. Možná budete muset svému děťátku dovolit, aby zůstalo déle vzhůru, než se setmí, nebo budete muset častěji kojit uprostřed noci.

Použijte přenosnou postýlku: Toto je obzvláště dobrý nápad, pokud je vaše dítě zvyklé spát v přenosné postýlce. Známost postýlky může pomoci vašemu dítěti usadit se a dodržovat noční rutinu. A i když ji nepoužíváte ke spánku, může se vám postýlka hodit, když potřebujete udržet své neposedné miminko při vaření dál od večeře.

Přineste si z domova pár oblíbených věcí: Téměř vše, co je venku, je pro vaše malé děťátko hračkou, takže si nemusíte připadat, že si s sebou musíte nosit každý předmět z domova. Ale zabalení několika speciálních věcí, jako je plyšové zvířátko a nějaké knihy, může pomoci utěšit vaše dítě v novém prostředí.

Udržujte věci čisté: Pokud krmíte z láhve, ujistěte se, že máte způsob, jak udržet vše čisté. V kempu si můžete uvařit vodu, abyste lahve dezinfikovali.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení