Přechod z léta do podzimu je vždy trochu hořkosladký. Možná je to návrat do dětství, kdy otáčející se listy znamenají, že je čas vrátit se do školy místo celodenního hraní si venku. Naštěstí pro ty z nás, kteří už nechodíme do školy, mohou chladnější měsíce stále přinést spoustu výletů do kempu. Chce to trochu víc plánování, ale na sezení u praskajícího táboráku na čistém vzduchu a následném zachumlaní se do teplého spacáku je něco kouzelného. Nejste ještě připraveni uskladnit své kempingové vybavení do příštího léta? Přečtěte si naše nejlepší tipy na kempování v chladném počasí.

Nezastavujte se

Jedním z klíčů, jak neprochladnout, je neustále se hýbat. Pokud večer sedíte v táboře, udělejte si přestávky na skákání, běhání v kruhu nebo na cokoli, co vás rozhýbe dostatečně dlouho, abyste zvýšili tepovou frekvenci. Náhlý pohyb vytlačuje krev do vašich končetin a je skvělým způsobem, jak zabránit tomu, aby ruce a nohy pohltil nepříjemný chlad. Pokud se v noci probudíte chladem, často postačí pár sedů-lehů.

Myslete na vrstvy

Oblékání ve vrstvách je pro pobyt v divočině zásadní. Nebavlněná základní vrstva a izolační střední vrstva a voděodolná vnější vrstva spolu obecně dobře spolupracují. Když se pohybujete, sundejte si tyto vnější vrstvy, abyste si oblečení nepropotili. Když se přestanete hýbat, navrstvěte se, abyste se při vypařování potu neochladili.

Spacák Outwell Campion Lux Double Outwell vložka do spacího pytle Single Spací pytel Robens Couloir 750

Spacák Outwell Campion Lux Double

Outwell vložka do spacího pytle Single

Spací pytel Robens Couloir 750

Zobrazit produkt Zobrazit produkt Zobrazit produkt

Myslete na kalorie

Oheň hřeje, dokud má dostatek paliva a totéž platí o lidském těle. Potraviny s vysokým obsahem tuku a bílkovin jsou jako tvrdé dřevo, náš metabolismus je spaluje déle, takže udrží teplo déle než potraviny s vysokým obsahem sacharidů. A k těm obávaným probuzením uprostřed noci, dojděte si před spaním důkladně na malou, abyste omezili noční vstávání, které vás zbytečně ochladí.

Přidejte spací podložky

Spací podložky poskytují měkčí a pohodlnější povrch pod našimi spacími pytli, ale jejich skutečným účelem je izolovat vás od studené země. Lidé ztrácejí teplo dotýkáním se jiného předmětu, jako je zmrzlá lesní půda. Přidání další vrstvy mezi sebe a zem je klíčové. Použití pěnové podložky s uzavřenými buňkami je v létě příjemné, ale v chladných měsících přidejte navrch nafukovací podložku pro extra teplo.

Udržujte oblečení v suchu a teple

Ti, kteří tráví spoustu času venku, mohou potvrdit, že když si necháte pár ponožek ve spacáku, hezky se vám zahřejí a dopřejí vašim nohám mnohem příjemnější pocit. Možná vás láká si na sobě ráno nechat oblečení na spaní než si zase oblékat vaše propocené oblečení, ale raději si nechte oblečení na spaní v teplém stanu, aby vám opět dopřálo příjemný spánek a dobře vás zahřálo.

Nafukovací matrace Robens Polarshield 120

Nafukovací matrace Robens Polarshield 120

Zobrazit produkt

Použijte zahřívací lahev

Když rtuť teploměru opravdu rapidně klesne, může být těžké prohřát studené končetiny a to i v dobře izolovaném spacáku. Použijte zahřívací lahev, stačí ji naplnit horkou vodou a následně vás bude ve stanu příjemně hřát. Skvělou volbou je také gelový ohřívač.

Nechte stan na slunci

V létě se možná snažíte, aby nebyl stan na přímém slunci a nebylo v něm nesnesitelné teplo. Ke konci léta a na podzim však už sluneční paprsky nejsou tak silné a mohou vás ochránit před chladem. Nechte v chladných měsících stan na slunci, aby se lépe prohřál.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení