Co je lepšího než dovolená na tropickém ostrově, na kterém se můžete procházet naboso po měkké písečné pláži, poslouchat tiché pleskání vln a řev racků. Opustit davy na pláži pro svou soukromou divočinu a vzdát se nóbl hotelového resortu s chlupatými župany a nadbytečnými bazény, to je to nejlepší rozhodnutí. Na pláži máte tu nejměkčí matraci na světě – písek. Kempování na pláži není jako kempování v lese. Spíše než díra vysekaná mezi stromy se zdá, alespoň na první pohled, že se vám pro umístění stanu nabízí obrovská plocha. Dokonce i v oblastech, které jsou dobře známé nebo označené jako plážové kempingové destinace, často nejsou specificky označená místa pro jednotlivé stany. Stejně jako když stavíte stan v lese a koukáte, abyste našli nebezpečné větve stromů nebo jiné nečistoty, měli byste být i při kempování na pláži ostražití a dát si na některé věci pozor.

 

Pozor na příliv a odliv

Seznamte se důvěrně s přílivem a odlivem v konkrétní oblasti, kde budete kempovat. Liší se v závislosti na tom, kam jdete. Můžete například použít aplikaci jako „Tide Charts Near Me“ k určení své přesné polohy. Je důležité vědět, kdy jsou přílivy a odlivy a jak vysoké budou. Může být lákavé kempovat blízko vody nebo dokonce v bezpečné vzdálenosti. V závislosti na vaší poloze, velikosti pláže a ročním období se voda může pohybovat daleko mezi přílivem a odlivem. Podívejte se na věci, jako jsou trosky a mořské řasy, abyste získali představu o tom, jak vysoko bude voda při přílivu a tábořte daleko od tohoto bodu. Buďte si také vědomi všech poloostrovů nebo písečných barů, abyste se ujistili, že i když budete nad čarou ponoru, neskončíte nečekaně opuštěni na ostrově.

Vytvořte si zásoby sladké vody

Voda, všude voda? Jen se ujistěte, že máte také trochu vody, která je pitná. Zjistěte dopředu, kde byste mohli najít potoky nebo jiné zdroje sladké vody. Mějte také na paměti, že mohou být v určitých obdobích vyschlé zdroje vody. Buďte připraveni to, že si budete muset donést více vody, abyste jí měli na pití, vaření i hygienu.

Pozor na písek

Pokud dokážete udržet písek na uzdě, budete se mít lépe. Písek má přirozenou schopnost infiltrovat všechno – naše oblečení, boty, stan, spací pytel a další. Udržet to pod kontrolou může vést k udržení zdravého rozumu a užít si výlet. Než vyrazíte, ujistěte se, že vše, co chcete nechat bez písku, je zapečetěno. Plastové sáčky na zip jsou snadným způsobem, jak zajistit, aby se písek nedostal na místa, kde ho nechcete, jako je jídlo, elektronika nebo oblečení. Než se přiblížíte ke stanu, abyste se dostali dovnitř, vyzujte si boty a očistěte si písek z nohou, kalhot a rukou. Vezměte si s sebou ručník, který můžete označit jako pískový, kterým setřete věci, jako jsou nohy, než zalezete do spacáku. Oprašte své kuchyňské náčiní co nejvíce od písku a při procházení kolem něho buďte zvlášť opatrní, abyste si nechtěně něco nekopli do jídla.

Horký den a chladná noc

Nezanedbávejte věci, které jsou na pláži důležité: opalovací krém, sluneční brýle, lehké vrstvy a tak dále. I na cestách, kde budete trávit dny v plavkách, se však připravte na chlad, jakmile slunce zapadne. Větrné a vlhké klima může znamenat chladné noci, takže si sbalte bundu, teplou čepici a teplý spací pytel.

Spací pytel Easy Camp Monn Double Spacák Outwell Contour Midnight Black Spacák Outwell Camper Lux

Spací pytel Easy Camp Monn Double

Spacák Outwell Contour Midnight Black

Spacák Outwell Camper Lux

Detail produktu Detail produktu Detail produktu

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení