Pokud si berete na kemp svého psa, musíte se opravdu dobře zaměřit na jeho pitný režim. V přírodě je pes náchylný k mnoha nebezpečím a naše nedostatečná připravenost by mezi ně neměla patřit. Měli byste vašeho psa udržovat nejen šťastného, ale především hydratovaného. Možná si myslíte, že hydratace vašeho psa je skutečně v ohrožení pouze v horkých letních měsících. Čím je tepleji a čím více je váš pes aktivnější, tím více vody bude potřebovat.

Dbejte na neustálou hydrataci

Průměrný 25kilový pes potřebuje alespoň 5 šálků vody denně v případě, když je relativně nečinný. Pokud je váš pes v zimě venku a trochu se s ním pohybujete, toto číslo vystřelí až na 8 šálků. V létě je to až 12 šálků vody pro vašeho psa. To je opravdu hodně vody. Může se vám zdát hloupé vzít si s sebou tolik vody, ale nemůžete si být jisti, že tam bude voda, až se dostanete do vašeho kempu nebo do cíle. Navíc, pokud najdete vodu, nemůžete si být jisti, že je dost dobrá k pití. Dejte si záležet, abyste si vodu přinesli s sebou.

Nyní už víte, kolik vody potřebujete, jak často ovšem psa napájet? Nejlepší způsob, jak hydratovat svého psa, je dát mu trochu napít každých 15 minut fyzické aktivity. Pro vašeho psa je mnohem lepší dělat si tyto malé přestávky a vyrovnat si hydrataci místo toho, aby hodinu čekal a pak hodně pil.

Pouhé zastavení každých 15 minut na trochu vody nebude v teplých letních měsících stačit. Každou hodinu si budete chtít dát pauzu a nechat svého psa vychladnout. Důležité je vybrat správné místo na odpočinek. Vyhledejte místo ve stínu, kde si mohou lehnout, napít se a snížit si tělesnou teplotu.

Ruffwear Approach™ Batoh pro psy Ruffwear Omnijore™ Postroje pro psy Ruffwear Artist Series Quencher™ Cestovní miska pro psy

Ruffwear Approach™ Batoh pro psy

Ruffwear Omnijore™ Postroje pro psy

Ruffwear Artist Series Quencher™ Cestovní miska pro psy

Zobrazit produkt Zobrazit produkt Zobrazit produkt

Není pes jako pes

Ne všichni psi jsou si rovni. Brachycefalická plemena to mají těžší. Jedná se o psy, kteří mají krátkou nebo širokou lebku. Stručně řečeno jde o psi s krátkým čumákem. Do této kategorie tedy spadají psi jako boxeři, buldoci nebo mopslíci. Tito psi budou potřebovat více přestávek a více vody.  Během aktivit prostě nemohou získat dostatek kyslíku. Začnou dýchat a udýchaný pes může ztratit až 6 % vody pouhým dýcháním. Pokud budete držet krok s těmito tipy, zajistíte, že váš pes bude hydratovaný a v bezpečí. Pokud si nejste jistí, jak vypadá dehydratovaný pes, řiďte se následujícími příznaky:

  • Suchá ústa
  • Ztráta chuti k jídlu
  • Zapadlé oči
  • Deprese
  • Zvláštní chování

 

Udržet při venkovních dobrodružstvích vašeho psího společníka šťastného a spokojeného je prostě jen otázkou plánování a know-how. Ale jakmile budete mít svůj plán a znalosti, budete mít také šťastného a zdravého psa, který nikdy nebude trpět žízní.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení