Je spousta skvělých objevů, které navždy změnily svět. Tak schválně – umíte si představit současný život bez WC?! Naši předkové by se asi ale hodně divili, kdyby věděli, jaké podoby v posledních desetiletích toalety dosáhly.

Zasloužila se o to mimo jiné americká společnost THETFORD, která patří mezi největší výrobce chemických WC a veškerého příslušenství k nim. Přinesla totiž nevídaný hygienický komfort i na místa, kde chybí přívod vody a neexistuje kanalizace.

 

Hygienický přepych v každé situaci
Firma THETFORD během své bezmála 60leté existence vyvinula nespočet výrobků, které splňují všechny důležité požadavky na hygienu a pohodlí při uspokojování základních fyziologických pochodů našeho těla

Chemické WC výborně poslouží všude tam, kde není instalace klasické toalety z nejrůznějších důvodů možná. Přenosnou toaletu využijete při delším pobytu v širé přírodě, abyste nemuseli neustále odskakovat někam do křoví. Nahradí suchý záchod na chalupě, na zahrádce nebo na chatě v lese. Vhodná je i pro staveniště, přírodní sportoviště a podobně.

Malé mobilní klozety se ale dají použít i přímo v domácnosti při péči o člověka s nějakým pohybovým či jiným zdravotním handicapem, pro něhož by byl přesun na běžné WC náročný. Záleží tak jen na vašich potřebách a samozřejmě také na finančních možnostech. Nicméně nejjednodušší moduly se dají pořídit už okolo dvou tisíc korun.

Ideální pro karavany a kempování
S rozvojem cestování našla chemická WC největší využití ve stále oblíbenějších karavanech, obytných přívěsech či lodích. Pro správnou funkci stačí jen nádržka vody se speciálním přípravkem, který spolehlivě rozloží nahromaděné fekálie a omezí jejich zápach. Vzniklá kapalina se dá poté bez problémů zlikvidovat vypuštěním do řádné kanalizační sítě. I když se tyto prostředky neustále zdokonalují z pohledu ekologie a biologické rozložitelnosti, nikdy by se neměly vylévat přímo do volné přírody!

A ještě maličkost – pro bezproblémový provoz a dlouhou životnost je u většiny typů vhodné používat speciální toaletní papír, který se v chemikáliích rozloží a zařízení se tak nezanáší a neucpává.

Pro každodenní hygienu na cestách máme pro vás v našem e-shopu Procamping.cz vše potřebné pro karavany a obytné vozy. Vyberete si tady cokoli od přenosných či vestavných klozetů a nádrží různé velikosti i tvarů, přes mobilní sprchy a jiné sanitární doplňky až po nezbytné chemické přípravky a přísady, které zajistí funkčnost, bezzápachovost a snadné čištění.


https://www.procamping.cz/