Vydali jste se s přáteli kempovat, ale náhle cítíte, že vám není dobře? Špatné načasování, že? Při kempování se snadno stane, že se člověk nachladí, stačí se špatně obléknout nebo večer nedovřít stan a rázem je nachlazení na světě. Pokud nemáte vysoké horečky, nemusíte předčasně končit vaše dobrodružství. Platí pro vás ale určitá omezení. Nemusí jít samozřejmě jen o nachlazení, velmi časté jsou třeba i žaludeční obtíže. Důležité je sledovat svůj stav a pokud by se zhoršoval, je lepší kempování ukončit. Jak byste měli kempování nejlépe přečkat?

Neustále pijte

To je jen dobrá rada bez ohledu na to, kde jste nemocní, jestli doma nebo v lese. Ujistěte se, že zůstanete hydratovaní. Mějte po ruce láhev s vodou a ujistěte se, že z ní nikdo nepije. Snažte se pít buď čistou vodu nebo čaj. Pokud nejste schopni udržet velké množství vody kvůli žaludečnímu onemocnění, snažte se pít něco s elektrolyty, pokud je to možné. Určitě sledujte známky dehydratace, která může vést k nebezpečnějším komplikacím. Pokud máte delší záchvat neschopnosti udržet v žaludku jídlo nebo tekutinu, budete se chtít brzy vrátit do civilizace. Dávejte pozor na suché rty a pokožku, nedostatek potu nebo potřebu močit, točení hlavy a přetrvávající žízeň. Mějte na paměti, že vyšší nadmořské výšky mohou také přispět k vysoušení.

Jezte, i když se vám nechce

Opět platí, že pokud vaše tělo násilně neodmítá každý drobek, který do něj vložíte, měli byste mu dodávat palivo. Mít v žaludku nějaké jídlo vám pomůže udržet si sílu a bojovat s čímkoli, co vás sráží na kolena. I když máte nechutenství, snažte se pravidelně jíst a to i více než obvykle. Horečka nutí vaše tělo spalovat více kalorií, takže musíte jíst více. Více paliva také znamená více síly v boji proti nemocem.

Zabavte se

Zatímco vaši kamarádi vyrazí na skály, na pěší túru nebo kanoistiku, pravděpodobně uvíznete v karanténě ve stanu, abyste nenakazili nikoho dalšího. Budete potřebovat něco, co vás udrží v tom, abyste se v nejlepším případě příliš nenudili a v horším případě nezáviděli všem ostatním. Vhodná je samozřejmě kniha, ale ne každého dokáže zabavit na dostatečně dlouhou dobu. Skvěle pomohou elektroničtí pomocníci, zejména tablety a notebooky, ve kterých máte k dispozici filmy a seriály, které můžete sledovat z tepla spacího pytle.

Termoska M Outwell Gilroy Dusty Rose Spací pytel Easy Camp Cosmos Blue Quinoa v mexickém stylu

Termoska M Outwell Gilroy Dusty Rose

Spací pytel Easy Camp Cosmos Blue

Quinoa v mexickém stylu

Zobrazit produkt Zobrazit produkt Zobrazit produkt

Netlačte na pilu

Největší chybou je snažit se o náročné aktivity i tehdy, když vám není dobře. To povede pouze k tomu, že vám bude ještě hůře. Nachlazení pak může hravě přejít na zápal plic. Pokud se necítíte dobře, nelezte na skalní stěnu a odpočívejte.

Také poctivě zhodnoťte svůj zdravotní stav. Doma byste také odpočívali a v přírodě byste měli uvažovat stejně. Jestliže je vám opravdu děsně a cítíte, že každá hodina v kempu je pro vás utrpením, požádejte někoho, aby vás dostal domů. Čím dříve budete užívat antibiotika nebo jiné důležité léky, tím dříve budete zdraví.

Poděkujte ostatním

Pokud se o vás ostatní neustále starají, netvařte se otráveně, ale naopak jim projevte vděčnost a poděkujte jim za jejich péči. Je hezké mít ve své blízkosti někoho, kdo se stará o to, jak se cítíte  a kdo vám vždy rád připraví horký čaj a přinese vám ho až do stanu.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení