Sezóna hudebních festivalů začíná obvykle už na jaře a přináší stanová městečka, obrovské davy lidí a zvuky vašich oblíbených kapel do krásného venkovního prostředí. Kempování na festivalu je zábava, ale je potřeba nic nepodcenit. Důležité je správné vybavení a nějaké základní know-how, abyste ze zážitku vytěžili maximum. Představíme si, na co byste měli být připraveni a nepromeškali ani chvilku zábavy.

 

 

Čím začít?

 • Kupte si vstupenky včas - Festivaly se mohou vyprodat mnoho měsíců předem, tak svou šanci nepromeškejte

 • Proveďte průzkum - Webové stránky festivalu odpoví na mnoho vašich otázek ohledně parkování, kempování a další logistiky. Zjistěte, zda můžete nebo nemůžete zaparkovat auto u vašeho kempu. Na některých festivalech parkujete na samostatném parkovišti, což znamená, že na místo v táboře budete muset nosit naložené ledničky, táborový nábytek a veškeré další vybavení. Velký batoh, vozík na kolečkách a pojízdná chladnička mohou značně usnadnit přepravu vašeho vybavení a jídla do kempu.

 • Procvičte si stavění stanu - Seznamte se s tím, jak postavit svůj stan, a ujistěte se, že máte vše, co potřebujete, včetně dešťovky, stopy, kolíků a opravných dílů. Někdo dává přednost obřímu stanu pro 6 nebo 8 osob, jiný má rád vlastní prostor a přiveze si stan pro 1 nebo 2 osoby.

Výběr místa a rozbití tábora

 • Vyberte si své místo moudře - Mnoho festivalů, zejména těch větších, vám nedává příliš na výběr, kde kempovat. Pokud se však můžete dostat na festival brzy a máte možnosti, zvažte blízkost koupelen a hudebních pódií. Být blízko může být hezké, ale ne tak blízko, aby zvuky a vůně kazily zábavu. Také byste mohli najít místo se stínem a možná i trochou soukromí. A pokud s sebou vezmete stínový přístřešek, budou vám sousedé závidět, až bude slunce vysoko na obloze.

 • Nejprve začněte stavbou stanu - Jakmile dorazíte na své místo, můžete být v pokušení odpočinout si a zamířit přímo na hudební pódium a podívat se na show, ale stojí za to věnovat čas přípravě, dokud je ještě světlo, protože stavět stan ve tmě není nic příjemného.

 • Zabezpečte svůj stan - Stan si dobře postavte, i když je podle předpovědi příjemné počasí. Pokud se spustí překvapivá větrná bouře, nechcete, aby váš stan létal vzduchem.

 • Označte své místo - Najít svůj stan mezi mnoha stovkami nebo tisícovkami stanů může být skutečně těžké, zvláště když jste unavení a je jedna hodina ráno. Označení stanu vlajkou, balónky nebo světly na baterie vám pomůže odlišit stan od všech ostatních. Pokud nemáte způsob, jak svůj stan označit, najděte si poblíž svého stanu orientační bod, který uvidíte z dálky.

 • Udělejte si pohodlí - Vezměte si s sebou pohodlné věci, jako jsou silné podložky na spaní, přikrývky a polštáře, abyste mohli po dlouhém dni na nohou dobře spát. Špunty do uší jsou naprostou nezbytností pro zdravý spánek na hudebním festivalu. Bez nich budete vzhůru celou noc, zatímco vaši sousedé brnkají na kytary a nahlas hulákají. S sebou si vezměte spacák odpovídající teplotě.

 • Zábava v kempu - Živá hudba je jen částí zábavy festivalového kempování. Zjistíte, že máte v táboře čas na odpočinek a zábavu s přáteli. Vezměte si s sebou třeba míč, frisbee, cestovní hry, karty aj.

Jídlo a pití

 • Koupit nebo přinést? - Někteří návštěvníci festivalu se rozhodnou přinést vlastní jídlo, ale mnozí nakonec nakupují obědy a večeře od prodejců potravin. Nákup jídel zjednodušuje věci, ale bude to stát trochu víc. Přinést si jídlo na snídani a svačinku a pak si koupit oběd a večeři je dobrý způsob, jak ušetřit nějaké peníze a eliminovat potíže s plánováním a balením každého jídla.

 • Vaše kuchyně - Pokud máte v plánu vařit většinu svých jídel, budete si chtít přinést dvouplotýnkový vařič, abyste si mohli vařit nudle a ohřívat omáčku na těstoviny. Pokud nebudete připravovat mnoho jídel a stačí vám jen trocha horké vody, kompaktní vařič na batoh zvládne tuto práci a zabere minimum místa. Kempové kuchyně, stoly a židle jsou skvělé pro organizaci a pohodlí v kempu. Kuchyně a stoly vám poskytnou místo pro váš sporák, hrnce, pánve, koření, náčiní a další.

 • Udržování čerstvých potravin - Vzhledem k tomu, že budete kempovat v autě, můžete si přinést svá oblíbená čerstvá jídla v chladičích. Existuje mnoho možností, pokud jde o nákup chladiče. Dražší chladiče nabízejí spoustu izolace, abyste mohli přežít víkend, aniž byste museli kupovat led. Chladicí boxy na kolečkách jsou užitečné, když musíte dopravit jídlo z auta do kempu. Pokud si vezete hodně jídla a pití, možná budete chtít vzít dva chladiče a oddělit jídlo do jedné a nápoje do druhé, abyste měli pořádek. Pokud si chcete na koncert přinést nějaké jídlo z tábora, bude se vám hodit malý chladič s měkkými stěnami, který si můžete přehodit přes rameno. Podívejte se na webové stránky festivalu, zda neexistují omezení ohledně toho, co můžete do koncertního prostoru přinést. Mnoho festivalů vás nepustí s lahvemi, plechovkami nebo velkými potravinami.

Oblečení a obuv

 • Vypadat dobře a cítit se dobře - Vypadat dobře na hudebním festivalu může být důležité, ale také je důležité vaše pohodlí. Uvidíte mnoho lidí procházet se v bavlněných šortkách a tričkách, které vás za krásného slunečného dne mohou dostat. Ale stejně jako na túře se budete pohybovat a chodit dlouhé vzdálenosti a nemůžete vždy počítat s tím, že počasí bude ideální. Díky základním vrstvám odvádějícím vlhkost a připravenosti s kvalitní bundou do deště bude váš zážitek mnohem příjemnější. Košile, šortky a kalhoty chránící před sluncem vám pomohou, abyste se během víkendu nespálili. Existuje spousta možností pro dobře vypadající košile, kalhoty a šortky vyrobené z funkčních látek. Nabízí se i v takových provedeních a stylech, abyste nevypadali jako turista, který narazil na hudební festival.

 • Vyberte si správné boty - Většinu víkendu budete na nohou, vyberte si proto něco pohodlného a pevného. Lehké nepromokavé turistické boty udrží vaše nohy v suchu, pokud se areál festivalu promění v bahno. Žabky jsou skvělé na pohyb v táboře nebo na krátké procházky po festivalu.

Elektronika

 • Zůstaňte nabití - Abyste mohli na Instagramu ukazovat své oblíbené fotografie a zůstat v kontaktu s přáteli na festivalu, musíte mít svůj telefon stále zapnutý a dostatečně nabitý. Jednou z možností je nabíjet telefon a další elektroniku pomocí nabíječky do auta, ale pokud se vydáte touto cestou, ujistěte se, že máte s sebou sadu startovacích kabelů pro případ, že byste vybili autobaterii. Další skvělou možností je vzít si s sebou solární nabíječku a powerbanku, kterou jste si přednabili doma. Powerbanku můžete použít k nabití smartphonu a poté použít solární panel k dobití powerbanky, zatímco se budete bavit. Powerbanky a solární panely mohou také dobíjet svítilny, čelovky, GPS zařízení, bezdrátové reproduktory a mnoho další elektroniky.

 • Osvětlení tábora - Vezměte si s sebou lucerny napájené bateriemi, čelovky a svítilny, které rozsvítí váš tábor po západu slunce. Mějte svou čelovku nebo baterku stále nablízku, abyste uprostřed noci našli cestu do kamarádova tábora nebo do koupelny.

  Svítilna Easy Camp Rattlesnake

  Easy Camp Flicker Headlamp

  Easy Camp Flare Headlamp

  Detail produktu Detail produktu Detail produktu
 • Užijte si hudbu v táboře - Když relaxujete v táboře před velkou noční show, budete chtít nějakou hudbu na pozadí. Vezměte si s sebou bezdrátový reproduktor a nabijte svůj smartphone spoustou hudby, která vydrží přes víkend.

Tipy, jak si užít festival naplno

 • Buďte trpěliví - Festivaly mohou přilákat desítky tisíc lidí, takže buďte připraveni na dopravní zácpy a dlouhé čekání, až se budete blížit k areálu festivalu a pokusit se najít parkovací místo. Pamatujte, že všichni chtějí stejnou věc: zábavný víkend s dobrými přáteli a skvělou hudbou. Udržujte svou nádrž nad polovinu plnou, zhluboka se nadechněte a řekněte si, že vaše cesta je vaším cílem.

 • Tempo - Představte si hudební festival jako maraton, ne jako sprint. Nechcete první večer příliš tvrdě pařit a promeškat návštěvu své oblíbené kapely. I když se hudební festival nezdá tak namáhavý jako dlouhá túra, klidně můžete být na nohou 12 i více hodin a urazíte spoustu kilometrů mezi hudebními pódiem a vaším kempem.

 • Udělejte si pohodlí - Přikrývky a táborové židle s nízkým opěradlem jsou skvělé pro pohodlí uvnitř koncertního areálu. Mnoho festivalů má omezení na výšku židlí povolených na koncert, takže se nezapomeňte podívat na informace na webových stránkách festivalu.

 • Zůstaňte hydratovaní - Pijte hodně vody a jiných nealkoholických nápojů po celý den. Batoh s rezervoárem vody je skvělý způsob, jak zůstat hydratovaný, když budete procházet festivalem a užívat si hudbu. Většina festivalů vám umožní přinést prázdnou láhev s vodou nebo nádrž do hudebního prostoru, abyste ji mohli naplnit. Pro jistotu se podívejte na stránky festivalu.

 • Chraňte se před sluncem - Léto je obdobím hudebních festivalů a při kempování na velkém poli může být opravdu těžké najít stín. Vezměte si s sebou dostatek opalovacího krému a investujte do oblečení na ochranu proti slunci, včetně klobouku nebo kšiltovky.

 • Hygiena - Všichni víme, že používání přenosné koupelny je málokdy příjemné, ale to je pravděpodobně to, co budete používat na hudebním festivalu. Vezměte si s sebou toaletní papír, dezinfekci na ruce a potahy na záchodové prkénko, abyste situaci využili co nejlépe. Stanice na mytí rukou jsou obvykle umístěny v blízkosti přenosných koupelen. Mějte s sebou malou lahvičku biologicky odbouratelného mýdla a/nebo dezinfekčního prostředku na ruce pro případ, že by došla. Některé festivaly nabízejí přenosné sprchy, takže po celodenním tanci můžete smýt prach a špínu. Vezměte si ručník a mějte po ruce nějakou hotovost pro případ, že by byl požadovaný malý poplatek. Pokud víte, že festival nebude mít sprchy, zvažte použití přenosné solární sprchy, kterou můžete použít ve svém táboře.

 • Bezpečnost - Hudební festivaly mají obecně veselou atmosféru a lidé vám vyjdou vstříc, ale bohužel může dojít i ke zločinu. Používejte zdravý rozum, uvědomte si své okolí a sledujte své přátele. Je moudré vytvořit si místo setkání pro případ, že se oddělíte od skupiny. Nezapomeňte si také zamknout cennosti v autě, když nejste v táboře. Umístění malého zámku zavazadel na zipy dveří stanu může pomoci zabránit krádeži. Festivaly mají stanice první pomoci, pokud je potřebujete, ale zjistíte, že mnoho menších problémů můžete vyřešit, pokud budete mít sadu v autě nebo v táboře.

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení