Mít alergii na pyly je nepříjemné, ale tento problém trápí stále více lidí. Neměl by pro vás být ovšem důvodem, proč si kempování vyškrtnout ze života. Na rozdíl od ostatních platí pro alergiky celá řada omezení, která je důležité nepodceňovat. Pokud vyrazíte kempovat bez předchozí přípravy a správného naplánování, můžete při svém dobrodružství prožít hotové peklo. Ne každý alergik je zvyklý trávit najednou tolik času v přírodě a to by mohlo vést k závažným komplikacím. Představíme si 3 důležité tipy, které byste měli brát při kempování v potaz.

Připravte si léky

Promluvte si se svým lékařem několik týdnů před cestou. Váš lékař může někdy dočasně zvýšit dávku nebo doporučit speciální léky, které udrží vaše alergie pod kontrolou. Pokud nemáte vážné alergie, přibalte si nějaké volně prodejné léky. Pokud máte těžké alergie nebo astma, vezměte si s sebou lékárničku s přídavným inhalátorem, epinefrinové injektory a cokoli dalšího, co byste mohli v případě nouze potřebovat. Ujistěte se, že vaši spolucestující vědí o vašem stavu a řekněte jim, komu zavolat a co dělat, pokud se u vás objeví vážné příznaky.

Poznejte oblast

Alergici se mezi sebou liší, některým vadí jen určité druhy rostlin a stromů, jiným vadí skoro všechny druhy pylů. Zjistěte více informací o oblasti, do které cestujete. Nejlepší je zjistit, jaké rostliny zde rostou a v jakou roční dobu. Také je důležité vybrat vhodné období, pokud víte, že nejvíce trpíte na alergie začátkem jara, možná bude nejlepší vyrazit kempovat v létě nebo na podzim. Někteří lidé ani neví, na jaké druhy rostlin jsou alergičtí, proto je vhodné zajít na alergologii a nechat si provést testy, které to odhalí. Zajisté už máte vysledované, ve kterých měsících jsou vaše problémy silnější. Je vhodné svou alergii sledovat, abyste podle toho mohli plánovat svá dobrodružství.

Pořiďte si dobrý stan

Rozhodně nespěte pod širákem, ale jedině ve kvalitním stanu, který se dá dobře utěsnit. Stan mějte přes noc uzavřený a nechte jen drobný otvor na větrání. Když zrovna nejste ve stanu, tak ho mějte uzavřený, aby vám tam vítr pyly nenafoukal. Stan se snažte postavit na místě, kde je posekaná tráva, mít stan na rozkvetlé louce je ta nejhorší volba. Pokud jste alergičtí třeba i na bodnutí, rozhodně se držte dál od veškerých rozkvetlých míst.

ARB střešní stan FLINDERS Outwell Rosedale 4PA Turistický stan Vango Scafell 200+

ARB střešní stan FLINDERS

Outwell Rosedale 4PA

Turistický stan Vango Scafell 200+

Zobrazit produkt Zobrazit produkt Zobrazit produkt

Vyrazte jen přes noc

Pokud jste ještě nekempovali, nejprve zvolte jen kempování na jednu noc nebo jen přes víkend. Pokud byste vyrazili na týdenní dobrodružství a už druhý den by vám nebylo dobře, zbytek pobytu byste jen zbytečně trpěli. Vyzkoušejte si tedy nejprve krátké kempování ve vybrané lokalitě a když to budete dobře snášet, můžete příště zvolit delší dobrodružství.

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informaceSouhlasímNastavení